Pokazuję tutaj to co chcę. Nie jestem obiektywny.

Kontakt na trud@onet.eu

Było: BJ, SR, XJ, XL, KLX. Jest: DL, RE, Beta.

Jun 25, 2017

Wyjazd

W sobotę do pracy, wieś Kaszówka pod Strzelinem i drogą okrężną do domu by dnia nie marnować. Po drodze jakieś tam różne miejsca, dużo szutrów i polnych dróg.


Strużyna.


Cmentarz w Strużynie też mają, ale zarośnięty na amen :)


Bajoro po kamieniołomie.Przeworno stacja.


Głowaczów stacja, albo raczej domek dróżnika.

Stanica


Dalej miał być piękny pałac w Jędrzejowie. Jest tam dom opieki społecznej, wiec pałac przeżył i jest w dobrym stanie. Niestety po wejściu na teren, obległo mnie kilku pensjonariuszy. A skąd Pan? Z Opola? Nie gorąco? Fajne buty! Gdzie koledzy? Wolne mają? Turysta! O, a tam mieszkamy, na piętrze, na dole też mieszkamy. Tam moje okno. Po chwili wiedziałem już, że swobodnie nie pochodzę, zdjęć nie będzie. Chwilę jeszcze pogadałem i powoli wycofując się ruszyłem dalszą drogę.


Stary Grodków

Wizyta w Kopicach, by sprawdzić czy są jakieś zmiany. Dobra zmiana, Lex Szyszko, mordują dęby z pałacowego ogrodu, lepiej ruinę będzie widać.NiemodlinDąbrowaCiepielowice


Wronów

Po drodze.


Zwanowice
Kruszyna


Janów, niedostępny, foto przez dziurę w murze.


ŁojowiceTyniec nad Ślęzą3 comments:

 1. Wszędzie ładniej, gdzie nas nie ma - parafrazując - ale serio mam wrażenie, że jakieś ciekawsze zabudowania są w tamtych stronach ;) W tych kamienno-ceglanych zamieszkiwałabym z miejsca, ruina czy nie ;) Muszę zanotować kilka z tych lokalizacji, w razie gdyby mnie kiedyś zaniosło w te okolice.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ta opuszczona fabryka w Stanicy jest obłędna. Gdybym miał wolny milion, ale z drugiej strony trzeba mieć na to jakiś pomysł.

   Delete
  2. Zaintrygowała mnie ta fabryczna geneza i drogą skojarzeń przypomniało mi się, że w okolicy widziałam takie podobne coś z kominem - i rzeczywiście, jak i w pobliskich Irządzach, tak i to jest/była gorzelnia ;) Ale ta zdecydowanie bardziej wyględna. Z zagospodarowaniem faktycznie grubsza sprawa. Pensjonat jeden w tej miejscowości ponoć już jest, to tutaj chyba tylko pierwotną funkcję byłoby sens reaktywować ;) Chociaż teraz raczej małe browary w modzie..

   Delete