Pokazuję tutaj to co chcę. Nie jestem obiektywny.

Kontakt na trud@onet.eu

Było: BJ, SR, XJ, XL, KLX. Jest: DL, RE, Beta.

Aug 22, 2015

Wyjazd

Upały poszły sobie, czas wracać na drogę. Kolejna wyprawa z popularnego ostatnio cyklu "Polska w ruinie". Cel, to Kotlina Kłodzka i resztki kościoła w Marcinkowie, a po drodze kilka innych miejsc.


Pałac Schaffgotschów w Kopicach, no tyle co zostało, szczelnie ogrodzone i pilnowane przez ciecia. Mimo umiejętności rozmowy z takimi ludźmi, różnym zachętom podsuwanym nie dał się człowiek namówić, by mnie wpuścić na teren. Obiekt przepiękny, z rozległym parkiem i masą przyległych zabudowań gospodarczych. Niestety, tylko kilka fotek przez płot zrobionych.Kościół w Kopicach i kaplica grobowa.Strzegów i kaplica cmentarna.


Pałac i zabudowania gospodarcze w Samborowicach.


Resztki w Jagielnie.


Po drodze w Lubiatowie.Pomianów Dolny
Dwór w Orłowcu.

Dwór w Radochowie.


Nowy Waliszów


Po drodze do celu.


Cel wyjazdu. Resztki kościoła w Marcinkowie.Marcinków, dziś wieś wymarła, pełna ruin dawnych gospodarstw. Jest też pomnik poległych w WW1. Piętnastu chłopaków zabrała z jednej zagubionej w górach wsi.


W drodze powrotnej, ruina majątku w Idzikowie. 

2 comments:

  1. Aż żal, że te wszystkie obiekty w ruinie. Gdyby tak odrestaurować, to cudne cacka by wyszły. Piękne zdjęcia robisz:)

    ReplyDelete
  2. Te wszystkie ruiny są naszej produkcji, kościółek w Marcinkowie jeszcze w latach osiemdziesiątych był cały. Jego ostateczny upadek zaczął się w momencie, gdy ksiądz z sąsiedniej wsi ukradł blachę z dachu, by naprawić dach swojego kościoła.
    Zdjęcia jakoś tak mi wychodzą :)

    ReplyDelete