Pokazuję tutaj to co chcę. Nie jestem obiektywny.

Kontakt na trud@onet.eu

Było: BJ, SR, XJ, XL, KLX. Jest: DL, RE, Beta.

Oct 1, 2018

Czechy ponownie.

Granice poznania przekroczyłem tuż za Nysą, granice Polski kawałek dalej, w polach za Dytmarowem a przed Śląskimi Pawłowicami po Czeskiej stronie. Termometr wreszcie pokazał dziesięć stopni, dalej w ciągu dnia doszedł maksymalnie do trzynastu, na przełęczach spadając do ośmiu. W planach generalnie jeżdżenie i zwiedzanie Czech z siodła, plus oczywiście kilka kościołów i starych cmentarzy, jakiś pałac, zamek i zakręty, dużo zakrętów. Przejazd przez Czechy, do tego dojazd i powrotem do domu, łącznie ponad 400 kilometrów.Studnice, ostał się kościółek i dwa domy. Skusiła mnie piękna ruinka kościółka widoczna w Googlach, a jak widać dziś już ruinką nie jest.Osoblaha
Dívčí Hrad i zamek zupełnie niewidoczny i niedostępny.Slezské Rudoltice

Slezské Rudoltice i pałac, wielki pośród niczego.Asfalt to za mało.


Na chwilę wpadłem do Polski. Ruina w Pielgrzymowie.

Kapliczka przydrożna posadowiona na samej granicy.


Matka Boska wysiedlona.


To już Czeska strona Pielgrzymowa, Pelhřimovy. Został tylko kościół.


Česká Ves (Město Albrechtice)

Janovice (Rýmařov)No i nareszcie finał, agrafki pod przełęczą Červenohorské sedlo. Pięć razy tam i z powrotem i mało było, ale czas zaczął gonić, niestety.


1 comment:

  1. Fajnie spojrzeć na znane sobie okolice przez czyjeś szkło i oko.
    Jak cię jeszcze kiedyś zagna w powyższe okolice to polecam szwedzki słup na granicy PL/CZ pomiędzy Laskowicami a Slezské Pavlovice. Zaś w Pielgrzymowie oprócz ruiny kościoła i kapliczki, znajdziesz jeszcze stary pałac (pierwszy budynek we wsi po lewej stronie).
    Jeśli zaś poczujesz chęć spojrzenia na okolicę bardziej z góry to pas przygraniczny od Karniowa aż po Złote Góry obfituje w fajne, stare i nowe vyhlidky. Kilka z nich dostępnych na moto.

    ReplyDelete