Pokazuję tutaj to co chcę. Nie jestem obiektywny.

Kontakt na trud@onet.eu

Było: BJ, SR, XJ, XL, KLX. Jest: DL, RE, Beta.

Sep 19, 2015

Wyjazd

Kolejny raz do Kotliny Kłodzkiej i kolejny raz nie zrobiłem zakładanego planu. Za dużo tego wszystkiego, ciągle za mało czasu, ciągle za późno.


Kawałek przez Czechy, w Brannej nie mogłem sobie odmówić kółeczka. Mój czas okruha - 2'35'' :)Przy kościele w Vikanticach.Stare Mesto
Po polskiej stronie nowy asfalt na przełęcz Płoszczyna. No, muszę powiedzieć, że to już 21 wiek choć technologia pobocza z 20-go wieku, czyli do dupy. Każdy zakręt wygląda tak.
Cel wyjazdu, kościół w Janowej Górze.
Bardzo ruina kaplicy w Rogóżce.Kamieniołom w Rogóżce.


Wapiennik w Rogóżce.Lasówka. Jak widać, Chrystus zwiał na krzyżyk obok.


4 comments:

 1. Oo, widzę że też mi przyjdzie powtórzyć wycieczkę w te okolice. Nie wpadła mi w oko ta droga na Płoszczynę, co za strata. Chociaż poprzednim razem mój plan zakładał klasyczne objechanie Kotliny dookoła i ciężko byłoby to połączyć - pewnie dlatego nie zapamiętałam z mapy, że w ogóle jest taka trasa w bok. Więc tym większe dzięki za info :)
  Kościół świetny na tym odludziu, ale najwyraźniej spisany na straty, zwłaszcza że - z tego co czytam - wioska się wyludnia (chociaż inne źródła mówią, że rozwija się tam ruch turystyczny i miejscowi organizują jednak jakieś zaplecze…). Szkoda go.
  Czekam w takim razie na relację z powtórnej wyprawy, bo chociaż byłam wszędzie dookoła, to tego kawałeczka nie znałam… A propos - znasz muzeum motocyklowe w Czeskiej Wsi za Jesenikami? Trzeba się umówić, żeby otworzyli, ale warto zajrzeć, napakowane sprzętami po dach. Wiadomo, głównie produkcja CS, ale też parę ichnich ciekawostek, wyścigowe Ducati i kupa gratów AGD ;)

  ReplyDelete
 2. Płoszczyna po czeskiej stronie, to już jak autostrada :) Śliczne, szerokie i czyste zakręty.
  Kościół w Janowej Górze jest w stanie rozpadu schyłkowego, może runąć w każdej chwili. Połowa kościoła odjeżdża w dół, ściany spękane praktycznie dookoła, nie ma już dla niego ratunku.
  Czeska Wieś http://www.mototrud.pl/2013/07/wyjazd_14.html

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ha, no patrz, a specjalnie przejrzałam, czy już nie pisałeś… Ale nie było tagu Jawa :P

   Delete
 3. Wspaniały ten kościół. Może będzie mi dane go jeszcze zobaczyć. Widzę, że muszę się pospieszyć.
  A ja nic nie jeżdżę tylko tkwię w jakichś remontach. Oby jesień sprzyjała jeszcze wyjazdom.

  ReplyDelete